JEDEME NA KELÍMKY    smile

 

Cíl projektu JEDU VODU je prostý – zlepšit služby a hygienické zázemí v povodí Vltavy, přinést komfort nejen při konzumaci a podpořit kulturu v kempech. Současně nám záleží na stavu řeky a proto je dalším záměrem projektu snížit dopad, jaký má vytíženost řeky na životní prostředí. Vytvoření fondu Jedu vodu a využívání vratných plastových Nicknack kelímků jsou vlajkové iniciativy, které tomu mají napomoci.  Zdroj jedu-vodu.cz

Nám, v JIHOČEKÉM VODÁCKÉM AUTOBUSU se tato myšlenka líbí a rozhodli jsme se, že bychom ji mohli trochu podpořit. Napadlo nás totiž, že by se v dnešní uspěchané době mohla snadno nastat situace, kdy ve spěchu aby vám neujel autobus zapomenete kelímek vrátit v pevných sběrných místech.

Umístili jsme proto do autobusů sběrné boxy. Najdete je ve všech spojích a využít jich může každý cestující s platnou jízdenkou na spoj, ve kterém kelímek vrací. S ohledem na technické a hygienické bariéry je tato doplňková služba omezena zvláštními pravidly.

Jak kelímek vrátit

  1. Kelímek před odevzdáním vypláchněte a případně opláchněte vodou (aby v autobuse po dobu jízdy do konečné stanice nebyl zápach z kelímku)
  2. Při nástupu do vozidla spolu s hlášením cílové zastávky řekněte řidiči, že budete vracet kelímek NickNack.
  3. Kelímek ukažte řidiči, aby mohl provést vizuální kontrolu kelímku, pokud je vše v pořádku, vhodíte kelímek do sběrného boxu a obdržíte zpět zálohu 50 Kč

 ZVLÁŠTNÍ POŽADAVKY NA VRÁCENÉ KELÍMKY

  • Silně znečištěné kelímky, nebo kelímky které díky znečištění nebude možné vizuálně pohledem prohlásit řidičem za zdravé budou automaticky odmítnuty
  • S řidičem není čas diskutovat o stavu kelímku, musí dodržovat jízdní řád. Služba sběru kelímků v autobuse je čistě doplňkovou a je určena pouze pro cestující. V případech, kdy řidič odmítne kelímek přijmout se prosíme obracejte přímo na poskytovatele služby JEDU VODU.
  • Kelímky musí splňovat pravidla projektu JEDU VODU
  • Kelímek lze vrátit POUZE PŘI NÁSTUPU DO VOZIDLA A PLATBĚ JÍZDNÉHO. V případě, že je na zastávce více jak 10 čekajících cestujících má řidič právo kelímek odmítnout a vyzve cestující, aby přišel na konečné zastávce spoje, případě se domluví, ve které stanici kelímek vrátí.
  • Kelímek nelze vrátit během jízdy vozidla

Více o projektu JEDU VODU 2017 na www.jedu-vodu.cz

 

Jedu vodu - Vltvava 2017