Přijeďte vlakem

Po letech získal Český Krumlov, ale i střední část Šumavy přímé vlakové spojení tyrkysovými vlaky dopravce ARRIVA. Expresy jedou každou sobotu, neděli a státní svátky z Prahy hlavního nádraží a Tábora do Českých Budějovice, odkud pokračují do Boršova nad Vltavou, Zlaté Koruny, Českého Krumlova, Černé v Pošumaví a Nové Pece. Podvečerní návrat do Prahy je ideálním i k jednodennímu výletu za památkami UNESCO, nebo jako podobné a příjemné zakončení pobytu v Jižních Čechách.

Rychle až na Lipno

V železniční stanici Černá v Pošumaví navazují expresní vlaky garantovanými přestupy na autobusy Jihočeského vodáckého autobusu ve a ze směru Frymburk, Lipno nad Vltavou a Vyšší Brod.

Služby na palubě

V dálkových expresech si můžete vybrat z rozšířené nabídky drobného občerstvení a nápojů, včetně moravských vín, chlazených nealko nápojů a kávy Nescafé. Cestu vám zpříjemní také nabídka piva z malého benešovského pivovaru Ferdinand.

Expresní vlaky dále nabízí

  • Zásuvky na 230 V
  • Rychlé bezdrátové připojení k internetu 4G/LTE
  • Klidová zóna
  • Dětská zóna
  • Přeprava jízdních kol

Vlaky nejsou povinně místenkové, rezervaci místa však doporučujeme. Místenku získáte bezplatně ke každé elektronické jízdence zakoupené.

Praha – Český Krumlov – Nová Pec

 Aex 1059 BUS4 /17
Praha hl.n.9:02
Tábor10:22
České Budějovice11:18
Křemže11:40
Holubov11:44
Zlatá Koruna11:53
Český Krumlov12:02
Kájov12:10
Hořice na Šumavě12:24
Černá v Pošumaví12:4512:50
FrymburkI13:06
Lipno n. Vlt., lanovkaI13:20
Vyšší Brod, nám.I13:41
Horní Planá z.12:51
Horní Planá12:55
Nová Pec13:02

 Nová Pec – Český Krumlov – Praha

  AEx 1058BUS 5
Nová Pec16:56
Horní Planá17:04
Horní Planá z.17:07
Vyšší Brod, nám.I16:17
Lipno n. Vlt., lanovkaI16:32
FrymburkI16:46
Černá v Pošumaví17:1217:03
Hořice na Šumavě17:35
Kájov17:48
Český Krumlov17:59
Zlatá Koruna18:06
Holubov18:06
Křemže18:19
Boršov n. Vltavou18:32
České Budějovice18:54
Tábor19:44
Praha hl.n.21:02