Projeďte si krásy Šumavy křížem krážem

 

Od 1. 7. 2017 přidáváme k turistickým autobusům „pro vodáky“ nové cyklobusy, které budou křižovat břehy lipenské nádrže a Vltavy od Rožmberka po Stožec 4x denně. Cyklobusy vznikly ve spolupráci s TS Lipensko, jenž sdružuje podnikatele a obce nejen na Lipensku. Unikátní a zcela nový dopravní systém Vám nabízí přepravu ze všemi krásami Lipenska. Autobusy křižují všechny místní cyklotrasy a nabízí pohodlnou a bezpečnou přepravu v rámci Lipenska i mimo něj.

Modrá linka

V provozu od 1.7.2017 do 17.9.2017 4x denně. Páteřní turistická cyklobusová linka je vedena po levém břehu Vltavy od Rožmberka nad Vltavou, přes Vyšší Brod, Lipno nad Vltavou, Frymburk, Černou v Pošumaví, Horní Planou až do nové Pece na Jelení Vrchy. Vybrané autobusy zajíždí také na okraj Českého Krumlova a k vybraným železničním zastávkám.

Zelená linka

V provozu od 1.7.2017 do 3.9.2017 2x denně. Horská turistická cyklobusová linka jezdí každé ráno z Horní Plané, přes Frymburk, Lipno nad Vltavou odkud pokračuje do Přední Výtoně a na Svatý Tomáš.  Autobusy zelené linyk navazují v zastávce Lipno nad Vltavou, lanovka na autobusy modré linky od Rožmberka n. Vltavou a Vyššího Brodu.

Důležité rady, informace, odkazy

 

Přeprava sedících a stojících cestujících

Jízdenky se neprodávají s rezervací na konkrétní místo v autobuse. V eshopu lze zakoupit jízdenky pouze k sezení. V případě vyčerpání kapacity míst k sezení jsou přepravování cestující i na stání.

Přeprava skupin

Skupiny nad 10 osob jsou povinny mít předem zakoupenu jízdenku.  V případě, že nemáte možnost zakoupit si jízdenky předem, můžete využít bezplatné telefonické rezervace na čísle 601 221 771 denně od 8:00 do 20:00.

K odjezdu se dostavte o 5 – 10 minut dříve

Ať máte, či nemáte rezervaci, dostavte se na zastávky autobusů nejpozději 5 – 10 minut před odjezdem autobusu. Včasné odbavení je zárukou včasného příjezdu do cílového místa nejen pro vás, ale i pro další spolucestující vodáky.

Přeprava zavazadel

Každý cestující má nárok na přepravu nejvýše jednoho spoluzavazadla na osobu (1 konev, 1 pár pádel, apod.). Počet celkově přepravených spoluzavazadel je limitován kapacitou úložného prostoru autobusů. V zavazadlovém prostoru lze přepravit pouze vyfouknuté a složené lodě a čluny. Dětské kočárky, invalidní vozíky a velmi rozměrné předměty se s ohledem na charakter linky a nasazených vozidel nepřepravují bez předchozího písemného souhlasu dopravce.

Přeprava jízdních kol

Je provedena odděleně na samostatném přívěsném vozíku. Kola na vozík ukládá náš pracovník za asistence osoby, které je jízdní kolo přepravováno. Přeprava jízdních kole je zpoplatněna částkou 30 Kč/kolo/jízda. Přepravu kola nahlaste našemu asistentovi, se kterým budete kolo nakládat a následně ještě řidiči, u kterého budete za přepravu kola platit. Lístek od řidiče si uschovejte pro kontrolu při vydání kola.

Rezervace místa pro jízdní kolo

Místo pro jízdní kolo si můžete zakoupit předem v našem eshopu společně s jízdenku. V případě, že jste větší skupina, využijte našeho kontaktního formuláře kam napište svůj požadavek, datum jízdy, počet kol a odkud kam pojedete. Nezapomeňte uvést kontakt na vás. Po obdržení zprávy Vás budeme do 24 hodin kontaktovat.

Kde najdete zastávky

Nevíte kde hledat zastávku? Stačí si do svého chytrého telefonu stáhnout navigaci Vltava a rázem budete vědět, jakým směrem se máte vydat. Přesnou polohu zastávek vč. časů odjezdů najdete také na www.mapy.cz . K cestě na zastávky Vám také z vybraných kempů pomohou naše směrové cedule.

Bezplatná přeprava s kartou LIPNO

Dostali jste ke svému pobytu na Lipensku kartu LIPNO CARD? Pak věřte,, že Vaše dovolená bude plná zážitků. S LIPNO CARD můžete čerpat z řady slev a výhod za kterými můžete dojet zcela zdarma. Karta obsahuje 10 bezplatných jízd našimi turistickými autobusy a cyklobusy, které můžete libovolně využít v úseku od Rožmberka nad Vltavou po Stožec na všech našich linkách a spojích dle vlastního uvážení.  V případě, že počet volných jízd vyčerpáte, nezoufejte. LIPNO CARD je i nadále platná a ačkoli za každou další jízdu zaplatíte, dostanete od nás ale slevu 20% z běžné ceny jízdného. Bezplatná přeprava s LIPNO CARD neosvobozuje od poplatku za přepravu jízdního kola.

Více informací, tipy a rady kde kartu získat hledejte na www.lipnocard.cz

Jak funguje odbavení s LIPNO CARD?

Po nástupu do autobusu předložte řidiči svou LIPNO CARD společně s hlášením vaší cílové zastávky. Na pokyn řidiče přiložte kartu ke čtecímu zařízení a vyčkejte na ověření její platnosti, poté obdržíte jízdenku k bezplatné přepravě. Zároveň bude tímto odečten 1 kredit bezplatné přepravy z vaší LIPNO CARD.

Nevyhovuje Vám jízdní řád, nebo je vás tolik, že zaplníte samostatný autobus?

Kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře, napište datum odkud kam a kolik osob potřebujete přepravit, připojte Vaše telefonní číslo a my se s Vámi do 24 hodin spojíme. Můžete nám také zavolat, na telefonní číslo 601 221 771.