5 let společné plavby podél Vltavy

Omezení linkových autobusů mezi Českým Krumlovem a Vyšším Brodem

Dostat se v létě autobusem z Českých Budějovic a Českého Krumlova do Rožmberka nad Vltavou, Vyššího Brodu nebo na Lipno linkovým autobusem bude takřka nemožné. Poslední přímé spoje měl zajišťovat dopravce GW Bus v rámci projektu cyklotrans. Ten ale od kraje na provoz autobusů nedostal v letošním roce peníze a na vlastní, komerční riziko, je provozovat pravděpodobně nebude. Spoje tedy nevyjedou.

O podrobnostech informoval server zDopravy.cz (celý článek zde). Zrušením těchto spojů byl celý region odstřižen od veřejné dopravní obslužnosti a může tak využít nanejvýše vlaku Na některých trasách ale vlaky nejezdí, například Českým Krumlovem a Vyšším Brodem. Na této vodáky využívané trase mohou mít turisté velký problém jak se dopravit na start i z cíle plavby. V pracovních dnech jezdí pár linkových autobusů, jejichž časová poloha není zrovna turisticky přívětivá. Například v sobotu jede první linkový autobus z Českého Krumlova do Vyššího Brodu až v odpoledních hodinách. Problém mohou mít klienti v kempu na Branné, na pravém břehu. Odtud ráno do Vyššího Brodu již nejezdí v dopoledních hodinách žádné linkové autobusy. Naopak kempy Vltava, Na Pískárně, nebo U Trojice a Nové Spolí mají pro hosty objednány kapacity smluvních vodáckých autobusů (tzv. společná přeprava vodáckým autobusem),

Doporučujeme, předtím, než se rozhodnete vyrazit k vodě ověřit si, že kemp, nebo půjčovna plavidel je schopna Vám dopravu zajistit.